5 lipca 2011 - Zapraszamy na zajęcia wakacyjne |
GLINOLEPY, MUZEUM, FIGURY WOSKOWE, W LABIRYNCIE ZADAŃ, PEJZAŻE GRECJI, CO W LESIE PISZCZY, OPOWIEŚCI Z DZIWNEJ TREŚCI, BAJKI EZOPA I TRĄBOLOTY – to znak, że w "Domu Harcerza" rozpoczęły się wakacje. Przyznacie, że nazwy warsztatów, które przygotowali dla Was nauczyciele brzmią niezwykle zachęcająco?
W "Domu Harcerza" ruszyły zajęcia wakacyjne. Już od dwóch tygodni dzieci i młodzież mogą ciekawie spędzić czas nawet jeśli nie wyjeżdżają z miasta. Jak co roku nauczyciele placówki przygotowali swoje propozycje w formie dwu- i czterogodzinnych warsztatów. Są to zajęcia taneczne, plastyczne, wokalne i teatralne a także gry i zabawy, origami oraz wiele, wiele innych. Na naszej stronie internetowej, a także w budynku, znajdziecie dokładną rozpiskę zajęć, które codziennie od poniedziałku do piątku zaczynają się o godzinie 10:00 a kończą o 14:00.
Zajęcia są bezpłatne a wszystkie narzędzia i materiały mamy dla Was w naszych pracowniach.
Prosimy tylko nasze maluchy, aby miały ze sobą spisany na karteczce numer do mamy lub taty. Tak na wszelki wypadek.
CZEKAMY NA WAS CODZIENNIE PRÓCZ WEEKENDÓW OD 10:00 DO 14:00!!!
|
12 lipca 2011 - Polsko-niemiecko-czeskie warsztaty |
Od 04.07-10.07.2011 r. w MCKiE "Dom Harcerza" odbyły się polsko-niemiecko-czeskie warsztaty z tańca współczesnego oraz nowoczesnego. Warsztaty taneczne miały za zadanie konfrontacje posiadanej wiedzy z zakresu tańca i poszerzenie jej o nowe techniki tańca prezentowane przez tancerzy z Niemiec i Czech. Ważnym celem projektu była możliwość zdobywania nowych kontaktów i zacieśniania już istniejących w ramach współpracy instytucji. Przez wspólne uczestniczenie młodzieży z Polski, Czech i Niemiec we wspólnych zajęciach tanecznych nawiązywały się nowe przyjaźnie i kontakty. Ważnym celem warsztatów było pokonywanie własnych barier nie tylko ruchowych, ale i językowych. Tak zorganizowany czas pokazał, że trzeba wyszukiwać różne formy integracji społecznej, wolne od zagrożeń i patologii oraz uzależnień. Taniec to rozrywka i zabawa, ale i ciekawy sposób komunikowania się między narodami.W trakcie projektu młodzież poza poznawaniem i nauką nowych choreografii oraz technik tańca, miała także okazje zwiedzić okoliczne atrakcje turystyczne m.in. Winnicę Miłosz, Łagów lubuski, a także Aquapark. Zwieńczeniem tygodniowej pracy będzie pokaz po-warsztatowy, podczas którego zaprezentowane zostaną choreografie realizowane przez międzynarodowe grono pedagogów tańca. Projekt zrealizowany został w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Projekt finansowany z funduszy: Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr, UM Zielona Góra".
|
28 lipca 2011 - Zajęcia wakacyjne |
Połowa wakacji już za nami. Jedni z was właśnie skądś wracają a inni wyjeżdżają. A w "Domu Harcerza" jak zawsze tłoczno i wesoło. Podczas naszych zajęć, które przygotowali nasi nauczyciele, możecie bawić się, śmiać a także poznawać coś nowego. Są to techniki plastyczne, zajęcia wokalne, teatralne i taneczne. Pogoda ostatnio nie sprzyjała, ale kiedy pada wszystkie zajęcia odbywają się w środku.
Szczegółowy program zajęć wakacyjnych znajdziecie w holu budynku przy ulicy Dzikiej 6 oraz na naszej stronie, w zakładce po lewej.
Tymczasem nowa porcja zdjęć z wakacji w "Harcerzu".
Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 14:00
|
9 sierpnia 2011 - Zajęcia wakacyjne cd. |
Od sierpnia zajęcia wakacyjne przeniosły się do naszej siedziby przy Wyszyńskiego 17 c (kolorowy budynek na boisku SP nr 1). Dzieci przychodzą na godzinę 10:00 i zwykle parę minut po dzielimy się na grupy i zaczynamy wspólną zabawę. Bo zajęcia w "Domu Harcerza" to nie tylko nauka i edukacja, ale przede wszystkim spędzanie czasu na zabawie i grach. Jak wiedzą ci, którzy uczęszczają na zajęcia przy ulicy Wyszyńskiego – dominują tam nauki ścisłe, czyli informatyka, modelarstwo, matematyka. Jednak zajęcia wakacyjne trochę zmieniają istniejący porządek i tak zagościły w kolorowym budynku plastyka, dziennikarstwo, teatr i mnóstwo sportu. Każdy, kto brał udział w nich udział mógł nauczyć się chodzenia na szczudłach a także poznać techniki plastyczne, teatralne i dziennikarskie.
Przez trzy dni młodzi dziennikarze poznawali tajniki pracy reporterskiej. Na początek trzeba było wymyślić temat sondy, którą uczestnicy nagrywali w pobliżu kolorowego budynku. Były to pozornie łatwe pytania: "Czy w Paryżu jest dużo ryżu", "Do czego wielorybom służą rzęsy", "Dlaczego Morze Czarne nazywa się Czarne", "Po co jest czas człowiekowi" i wiele, wiele innych, które zadawali reporterzy napotkanym osobom. Trzeba przyznać, że wyrwani do odpowiedzi wykazały się sporą odwagą widząc nadbiegającą gromadę młodych dziennikarzy z mikrofonem, i zamiast uciec, stały spokojnie i pozwalały się "przepytywać". Drugiego dnia rozpoczął się horror – i to w sensie dosłownym – bo przystąpiliśmy do nagrywania "Odwiedzin u cioci Horroraty", dźwiękowej historii o Oli, którą w zamku cioci Horroraty spotykają tajemnicze sytuacje. Audycję przygotowali: Ola Rzyman, Weronika Trębska, Jakub Zmaczyński, Kinga Lachowicz, Andżelika i Jarek Szetela, Róża i Lilia Marczuk. Naszego horroru możecie posłuchać tutaj.
Wakacje powoli kończą się, ale wspomnienia pozostają. A na zdjęciach kilka zatrzymanych w kadrze ujęć.
|
10 sierpnia 2011 - Zaproszamy na polsko-niemieckie spotkanie młodzieży |
W dniach 22-27 sierpnia 2011 roku odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży. Będzie ono miało charakter warsztatów plastyczno-fotograficznych pt: „Nie palmy za sobą mostów”. Proponowany przez nas program spotkania obejmuje trzydniowy pobyt na terenie przygranicznym Brody/Zasieki/ Forst, gdzie młodzież będzie tworzyć prace dokumentujące tamte okolice. Będzie to także okazja do zwiedzenia zamku w Brodach oraz muzeum włókiennictwa w Forst, a także szansa na podziwianie okolicy z wieży widokowej w Jeziorach Wysokich. Nie zabraknie zabaw integracyjnych przy ognisku.Kolejne trzy dni młodzież spędzi na terenie Zielonej Góry. Będzie miała możliwość zrelaksowania się na basenie, zwiedzenie palmiarni i interesujących miejsc w mieście. Przede wszystkim jednak będziemy się skupiać na przygotowaniu wystawy z powstałych prac. Na otwarcie wystawy, będącej jednocześnie podsumowaniem polsko-niemieckiego spotkania młodzieży, zapraszamy wszystkich 27 sierpnia 2011 o godzinie 12:00 do Polsko-niemieckiego Centrum Informacji Turystycznej w zielonogórskim ratuszu.
|
12 września 2011 - I Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Macieja Kozłowskiego „Życiu należy sprostać” |
Dnia 9, 10 września dwie uczestniczki teatru „Trach…!” Agata Małycha i Agata Gattner brały udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, poświęconym zmarłemu rok temu aktorowi Maciejowi Kozłowskiemu. Konkurs odbywał się w jego rodzinnym mieście Kargowej. W jury zasiadała żona artysty Agnieszka Kowalska, aktorka Teatru Narodowego Beata Fudalej, aktor filmowy Arkadiusz Janiczek, dyrektor Teatru w Gorzowie Wielkopolskim i dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski. Na uroczystość zjechali się również najbliżsi przyjaciele i rodzina artysty. W pierwszym dniu oprócz prezentacji konkursowych wierszy i tekstów, młodzież uczestniczyła w warsztacie aktorskim prowadzonym przez Beatę Fudalej, a po konkursie mogliśmy obejrzeć spektakl „Ciamciaramcia” w wykonaniu Teatru Kreatury z Gorzowa Wlkp. Drugi dzień to wielka gala, podczas której laureaci konkursu wystawili spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego. Całości towarzyszyła żywa muzyka i wspólne eksperymentowanie młodych wykonawców. Podczas konkursu można było obejrzeć wystawę poświęconą wybitnemu aktorowi z prywatnych kolekcji rodzinnych. Miło nam zawiadomić, że uczestniczka zajęć Agata Gattner otrzymała nagrodę Dyrektora Teatru Lubuskiego. Serdecznie gratulujemy.
|
18 września 2011 - Korowód winobraniowy |
17 września "Dom Harcerza" obecny był na korowodzie winobraniowym. W tym roku hasłem przewodnim była fantastyka, kosmos i baśniowość, w związku z tym wystąpiliśmy z naszym fantastycznym pojazdem i ekipą w przebraniach basniowo-kosmicznych. Reprezentowali nas - grupa taneczna, teatralna, zuchy, dzieci z pracowni plastycznych i Natalia, która wcieliła się w rolę bachantki.
|
28 września 2011 - Uroczyste obchody 25-lecia |
Poniedziałek, 3 października
14:00 Otwarcie wystawy fotograficznej: ”Współpraca międzynarodowa"
Polsko-Niemieckie Centrum Promocji i Inf. Turystycznej, Stary Rynek
17:00 Uroczyste odsłonięcie tablicy, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
17:00-19:00 Kiermasz okolicznościowy, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
17:30 Wystawa ceramiki, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
19:00-21:00 Warsztaty taneczne, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
Wtorek, 4 października
15:00-17:00 Warsztaty teatralne, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
17:00 Otwarcie wystawy prac plastycznych, Galeria Pro Arte, Stary Rynek 2-3
17:00-20:00 Warsztaty taneczne, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
Środa, 5 października
15:00-17:00 Warsztaty taneczne, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
16:00-18:00 Prezentacja artystyczna, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
Czwartek, 6 października
17:00 -18:00 Prezentacja taneczno-teatralna, "Mrowisko", al. Wojska Polskiego
19:00 Wystawa fotografii archiwalnych z „Domu Harcerza” oraz wystawa grafik,
Galeria Twórców Galera, Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
20:00 Występ zespołów muzycznych, Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
Piątek, 7 października
15:00-17:00 Warsztaty szachowe, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
15:00-17:00 Klub miłośników matematyki ”Pitagoras”, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
15:00-17:00 Warsztaty plastyczne, MCKiE "Dom Harcerza", ul. Dzika 6
Czwartek, 13 października
17:00-18:00 Koncert Jubileuszowy, Teatr Lubuski
|